h1

Başyazı

Şubat 17, 2007

Yazar: Yasin Ramazan

Ve merhaba…

“Ve” diyorum çünkü uzun bir aradan sonra bu fakültede bir “ilk”e imza atarak, öğrenci yayınına başladık. Ankara İlahiyat Fakültesi geçmişinin verdiği tecrübe ve öğrencilerinden aldığı dinamizmle bu ve bunun gibi çalışmaları tekrar bünyesinde yaşatacaktır.

Genç bir ekibiz. Fakültenin merdivenlerini yeni adımlamaya başladık desek yeri var. Ancak yapmayı istediklerimizi bekletmeye hakkımız yok. Zamanımızın dar yolumuzun uzun olduğunu bilerek ve en önemlisi Rabb’imize güvenerek bir işe girdik sonumuz hayrolsun.

Zinde kültür, edebiyat ve fikir kulübü olarak fakültemizin eğitimine ve vizyonuna katkıda bulunmakla beraber bilhassa biz öğrencilerin yazı hayatına atılmalarına bir basamak olması amacıyla böyle bir faaliyete karar verdik. Elbette mükemmel değiliz ve elbette bilmediklerimiz olacak. Ve bunları düzeltmek bizim vazifemiz. Bu yüzden dergimizin bir eğitim süreci olduğunu düşünüyoruz.

Geniş bir bakış açısıyla güncelden kopmayan ancak sığ tartışmalara da girmeyen bir yayın politikası hedefledik. Kapak konusunun ağırlığıyla beraber farklı konularda gerek akademik camianın gerekse öğrenci arkadaşlarımızın yazılarından oluşuyor dergimiz. Bünyemiz ve hacmimiz yettiğince her türlü çalışmaya yer vermek niyetindeyiz.

Adımıza yönelebilecek farklı bakışları önlemek için belirtmek istiyorum. ZİNDE grubu olarak VAHA dergisinin diğer çalışmalarımıza bir başlangıç teşkil ettiğini söylemem gerek. Hepimizin beklediği canlanmanın ve özverili çalışmanın bir müjdesi olarak bu dergiyi sizlere sunmaya başlıyoruz. İnandıklarımızın arkasında olarak ve yine inandıklarımızla beraber daha birçok çalışmanın altına imza atmak istiyoruz.

Akademik çalışmalar bakımından oldukça mümbit bir tarla görünümündeki Ankara İlahiyat Fakültesine yeniden böyle bir heyecanı taşımak elbette önemli bir görev. Ve bu görev esnasında gerek kıymetli hocalarımızın ve gerekse değerli arkadaşlarımızın katkılarını bekliyoruz. Bizi yalnız bırakmayacağınıza inanarak…

Umarım “ZİNDE” bir başlangıç yapabilmişizdir.

BİSMİLLAH…

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: